LICENCJA - Insurance Auto Auction, Inc
wersja PL

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń 780 130 100
Serwis dla kupujących

Najczęściej zadawane pytania

O rejestracji konta

Jak się zarejestrować na AIIA ?
Na portalu AIIA w uproszczony sposób dla klientów z Polski możesz zarejestrować się jako gość (konto Bezpłatne), osoba prywatna lub firma (konto Publiczne oraz konto Biznes). Przy rejestracji konta wypełniasz formularz on-line, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach rejestracji, przejdź do naszej strony rejestracji konta lub do zakładki wsparcie, aby obejrzeć film szkoleniowy z rejestracji konta na naszym portalu.
Jakie są różnice pomiędzy kontami Bezpłatnym, Publicznym i Biznes ?
Rodzaj konta jakie masz zarejestrowane u nas określa możliwości zakupów i dostępu do centrum licytacyjnego.
  • Konto Bezpłatne daje naszym klientom możliwość wyszukiwania i przeglądania aukcji, dodawania wszelkich pojazdów do listy obserwowanych, zarządzania swoim kontem, bezpośredni dostęp ze strony wybranego pojazdu do płatnych raportów CARFAX.
  • Konto Publiczne posiada wszelkie funkcje konta Bezpłatnego i dodatkowo możesz osobiście wylicytować jedno auto w czasie ważności konta. Ważność konta 6 miesięcy, koszt rejestracji konta Publicznego wynosi 200 PLN. Przy koncie Publicznym otrzymujesz dostęp do tańszych raportów historii CARFAX.
  • Konto Biznes posiada wszelkie funkie konta Publicznego i jest przeznaczone dla osób lub firm importujących w ciągu roku większą ilość pojazdów. Ważność konta wynosi 12 miesięcy, koszt rejestracji konta Biznes wynosi 400 PLN. 
Jak kwalifikuje się kupujących i jakich licencji potrzebuję ?
Na portalu AIIA nie mamy wprowadzonej kwalifikacji dla kupujących jak i nie wymagamy uwierzytelniania żadnych licencji czy przesyłania dokumentów osobistych czy firmowych, system zakupów został maksymalnie uproszczony dla klientów z Polski. Po zarejestrowaniu konta i podpisaniu umowy na import pojazdu z autoryzowaną Firmą transportową od razu możesz przystąpić do składania ofert MAX-BID lub KUP-TERAZ. Nasz portal AIIA.pl nie wymaga uwierzytelniania stanowych licencji ponieważ składając oferty poprzez naszą stronę korzystasz z wszelkich przywilejów konta dilerskiego, czyli dajemy naszym klientom nieograniczony dostęp do wszystkich pojazdów z zasobów Insurance Auto Auction, Inc zarówno na koncie Publicznym jak i Biznes. 
Jak długo trwa rejestracja konta ?
Rejestrację konta możesz przeprowadzić w zakładce Zarejestruj się teraz trwa to kilka minut, nie musisz wysyłać żadnych dokumentów osobistych jak i firmowych. W dalszej kolejności, aby Twoje konto zostało aktywowane do składania ofert należy podpisać umowę z autoryzowaną Firmą transportową. Całą procedurę rejestracji i podpisania umowy można przeprowadzić nawet w czasie do dwóch godzin przed daną licytacją. 
Przesłałem prośbę o podanie danych do logowania. Dlaczego jej nie mam ?
Żądania ID logowania do centrum aukcyjnego przetwarzane są w kolejności ich otrzymania. Wszystkie dane do logowania wysyłane są mailem. Sprawdź również folder SPAM, aby upewnić się, że nasza wiadomość nie została tam przekierowana. Jeżeli minęło 24h od złożenia wniosku i zarówno w skrzynce odbiorczej jak i skrzynce SPAM nie ma informacji od nas prosimy wówczas o kontakt z Działem Obsługi Klienta
BEZPŁATNA INFOLINIA PL - Tel. 780 130 100 
w godzinach PN-PT 9:00-19:00, SB 10:00-15:00. 
Jak mogę dodać do mojego konta Biznes dodatkowe osoby licytujące ?
Posiadając konto Biznes możesz dodawać dodatkowych licytujących do swojego konta na AIIA np. swoich klientów dla których pod zamówienie sprowadzasz pojazdy. Rejestracja dodatkowego konta wymaga zarejestrowania z Twojej strony formularza rejestracyjnego z poziomu konta Biznes. Każdy dodatkowy licytujący otrzymuje unikalny identyfikator logowania i hasło. Właściciele kont mają możliwość rozszerzania i ograniczenia dostępu dodatkowych oferentów do swojego konta. 
Koszt zarejestrowania konta dodatkowego na pierwsze 12 miesięcy stanowi 50% ceny konta Biznes i wynosi 200 pln brutto. 


Czy moja rejestracja konta musi zostać potwierdzona e-mailem ?
Rejestracja konta na AIIA.pl jest maksymalnie uproszczona, po zarejestrowaniu konta i opłaceniu opłaty rejestracyjnej (dotyczy konta Publicznego oraz Biznes) poprzez szybkie płatności PayU dostaniesz od nas potwierdzenie na swojego maila podanego w formularzu z unikalnym identyfikatorem logowania i hasłem, następnie musisz kliknąć w zamieszczony tam link aktywacyjny. Od tego momentu możesz korzystać z konta zgodnie z jego funkcjonalnością, ale należy pamiętać, żeby konto zostało w pełni aktywowane do licytacji należy wcześniej podpisać umowę z jedną z autoryzowanych Firm transportowych ,która sprawdzi przed zakupem i bezpiecznie sprowadzi Państwa pojazd do kraju.
Zapomniałem hasła, co teraz ?
Aby odzyskać hasło, kliknij link „Nie pamiętam hasła” który pojawia się po wprowadzeniu niepoprawnego hasła, następnie dostaniesz na adres e-mail link do zresetowania i zapisania nowego hasła. W razie problemów skontaktuj się z prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta
BEZPŁATNA INFOLINIA PL- Tel. 780 130 100 
w godzinach PN-PT 9:00-19:00, SB 10:00-15:00. 
Skąd będę wiedział, że moje konto traci ważność ?
W dowolnym momencie przez cały rok możesz zobaczyć datę ważności swojego konta w sekcji Moje Centrum Aukcyjne. Dodatkowo na miesiąc przed datą wygaśnięcia ważności konta otrzymasz informację mailową oraz SMS na Twój numer telefonu. 
Dlaczego moje imię lub nazwisko zostało odrzucone podczas rejestracji na AIIA?
Blokujemy niektóre imiona i nazwiska, aby uniemożliwić tworzenie fałszywych lub złośliwych kont. 
Prosimy wszystkich użytkowników o posługiwanie się imionami i nazwiskami, pod którymi funkcjonują na co dzień, dzięki czemu zawsze wiesz, z kim się kontaktujesz. 
Twoje imię i nazwisko nie może zawierać:
  • Symboli, cyfr, powtórzonych liter i znaków interpunkcyjnych.
  • Znaków pochodzących z języków obcych.
Jeżeli próbujesz utworzyć konto osobiste:
  • Upewnij się, że Twoje imię i nazwisko jest zgodne z naszymi zasadami.
  • Spróbuj ponownie zarejestrować się na stronie aiia.pl.
  • Jeśli nadal nie możesz się zalogować lub jeśli uważasz, że Twoje imię i nazwisko zostało odrzucone przez pomyłkę, powiadom nas o tym.
Jeśli Twoje imię lub nazwisko zostało zablokowane przez pomyłkę, przepraszamy.