LICENCJA - Insurance Auto Auction, Inc
wersja PL

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń 780 130 100
Serwis dla kupujących

Najczęściej zadawane pytania

Płatności, podatki, gwarancje, roszczenia

Ile mam czasu na zapłatę ?
Czas na zapłatę za pojazd wynosi do 2 dni roboczych. Dla przykładu:
- aukcja odbywa się w piątek, płatność należy uregulować do wtorku do godziny 17:00 (czasu lokalnego)
- aukcja odbywa się w poniedziałek, płatność należy uregulować do środy do godziny 17:00 (czasu lokalnego)
WAŻNE:
Po zrealizowaniu przelewu należy bezzwłocznie wysłać jego potwierdzenie do autoryzowanej Firmy transportowej, która kolejno wysyła je do naszego biura w USA i dopiero po tym pojazd jest zwalniany do odbioru z placu aukcyjnego.
Jak mogę zapłacić ?
W sprawie płatności wszelkie informacje uzyskacie Państwo od pracowników autoryzowanych Firm transportowych. Aby poznać wszelkie koszty w tym prowizji, podatków i innych opłat zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z pracownikiem firmy transportowej przed wylicytowaniem pojazdu.
Jakie jest saldo mojego konta ?
Kredyt na Twoim koncie czyli kwota do jakiej maksymalnie możesz licytować jest zależna od kaucji jaką wpłaciłeś na rachunek Firmy transportowej z którą podpisałeś umowę na sprowadzenie pojazdu do kraju. Średnio kaucja wynosi od 10 do 30% wartości zamówienia jednak może się różnić w zależności od zasad jakie stosują firmy transportowe. Dla osób które zakupiły 5 i więcej pojazdów poprzez nasz portal w zależności od historii zakupowej stosowane są indywidualne zasady ustalania wysokości kredytu na koncie.
Czy muszę zapłacić podatek stanowy od sprzedaży ?
Kupując poprzez portal AIIA.pl w większości stanów w USA korzystasz z uproszczonej procedury i natychmiastowego zwolnienia (EXPORT) z zapłaty podatku ze sprzedaży. Wszelkie formalności związane ze zwolnieniem są załatwiane na poziomie brokerskim, a Państwo nie muszą przedpłacać i potem czekać na zwrot podatku (w sprawie Kanady i lokalnych podatków stanowych prosimy o kontakt z Firmą transportową, która będzie obsługiwała Państwa przy imporcie pojazdu do kraju). 
WYMAGANIA OGÓLNE W SPRAWIE PODATKU OD SPRZEDAŻY:
Wymagania dotyczące zwolnienia z podatku stanowego od sprzedaży różnią się w zależności od stanu. Większość stanów wymaga zatwierdzenia w formie licencji podatkowej i formularza odsprzedaży, aby zakwalifikować się do zwolnienia podatkowego.Niektóre stany nie zezwalają na zwolnienia podatkowe dla zagranicznych nabywców, a. jeszcze inne wymagają od zagranicznych nabywców zapłaty podatku od sprzedaży, ale zezwalają na zwrot po okazaniu dowodu odprawy celnej eksportowej (EXPORT).
Czy AIIA dostarcza pojazdy ?
Kompleksowy transport zarówno z USA czy też Kanady, kolejno transport morski i drogowy w tym lokalny po EU realizowany jest poprzez autoryzowane Firmy transportowe. Po podpisaniu umowy firma transportowa zabezpiecza całą procedurę odbioru auta z placu aukcyjnego, dostawę do portu, załadunek do kontenera, dokumentację eksportową w tym zwolnienie z podatku od sprzedaży, wysyłkę morską i odbiór w porcie przeznaczenia w tym dokumentację importową oraz dostawę transportem drogowym pod wskazany przez Państwa adres w kraju. Należy zaznaczyć, że zawsze mają Państwo możliwość dodatkowego ubezpieczenia pojazdu w transporcie morskim od nieprzewidzianych uszkodzeń lub całkowitej utraty frachtu.
O szczegóły oraz warunki dodatkowego ubezpieczenia zapytaj pracownika firmy transportowej.
Jaki mamy czas na odbiór pojazdu z placu aukcyjnego ?
Standardowe zasady odbioru pojazdów to średnio 4 dni nie licząc dnia wygrania aukcji. Na przykład:
- aukcja odbywa się w piątek, bez kosztowy odbiór do czwartku do godziny 16:30 (czasu lokalnego)
- aukcja odbywa się w poniedziałek, bez kosztowy odbiór do piątku do godziny 16:30 (czasu lokalnego) 
ISTNIEJĄ WYJĄTKI OD TEJ ZASADY:
Z powodu ograniczeń przestrzennych niektóre obiekty skróciły czas odbioru do 2 dni nie licząc dnia wygrania aukcji i należy o tym pamiętać.
Czy pojazdy wystawiane na AIIA są objęte gwarancją ?
Na pojazdy licytowane poprzez AIIA.pl, właściciel portalu nie zapewnia w żadnym wypadku gwarancji/rękojmi zarówno własnej jak i producenta. Wszelkie możliwości uzyskania gwarancji producenta dla pojazdów, których rok produkcji jeszcze obejmuje pozostają po stronie kupującego i ostatecznej decyzji producenta lub przedstawiciela producenta w danym kraju. 
Jak wygląda sprawa roszczeń dotyczących niezgodności pomiędzy danymi zawartymi w aukcji,a stanem faktycznym pojazdu po odbiorze w kraju ?
Licytowane pojazdy poprzez AIIA.pl – Auto Insurance Auction są wystawiane w takim stanie w jakim zostały przyjęte od sprzedawców. Pojazdy wystawione są do sprzedaży w stanie uszkodzonym bez gwarancji i rękojmi sprzedawcy oraz z załączeniem do aukcji standardowych opisów oraz dokumentacji zdjęciowej. Plac aukcyjny pod swoim adresem udostępnia do oględzin dla publiczności wystawiane pojazdy na dzień przed licytacją i każdy zainteresowany może osobiście obejrzeć pojazd, którym jest zainteresowany lub odpowiednio wcześniej zamówić płatną opinię rzeczoznawcy lokalnego poprzez firmę transportową i w razie jakichkolwiek wątpliwości uzyskać odpowiedź na zadane pytania dotyczące stanu danego pojazdu. Koszt opinii rzeczoznawcy lokalnego jest zależny kilku czynników i ustalany jest indywidualnie przed jego zamówieniem. W związku z tym, że raporty otrzymywane są od firm zewnętrznych portal AIIA.pl nie odpowiada za ich treść.  
Wylicytowałem pojazd, ale chciałbym zrezygnować z zakupu, czy mogę ?
Niestety nie zakładamy takiej możliwości, złożenie oferty i wygranie aukcji jest równoznaczne z akceptacją zakupu i odbiorem auta z placu aukcyjnego. Płatność za pojazd jest realizowana automatycznie w Państwa imieniu z konta brokerskiego, dlatego zawsze prosimy o przemyślane składanie ofert ponieważ każda zamknięta licytacja jest uważana jako sprzedaż bez możliwości zwrotu pojazdu. W razie sytuacji nietypowych i spornych zapytania prosimy kierować do naszego Działu Obsługi Klienta nasi konsultanci postarają się odpowiedzieć na wszelkie pytania.
Jakie są prowizje i opłaty aukcyjne ?
Osoby licytujące poprzez nasz portal AIIA.pl korzystają z najniższych prowizji i opłat tzw. poziomu brokerskiego zarówno dotyczy to konta Publicznego jak i Biznes. Tabelę Prowizji i Opłat mają Państwo dostępną z poziomu swojego konta.