LICENCJA - Insurance Auto Auction, Inc
wersja PL

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń 780 130 100
Serwis dla kupujących

Najczęściej zadawane pytania

O licytowaniu pojazdów

Jak wygląda proces licytacji, zakupu i zapłaty na AIIA ?
Zarejestruj się jako kupujący na AIIA.pl, podpisz umowę z autoryzowaną Firmą transportową która dla Ciebie zorganizuje cały proces sprowadzenia zakupionego pojazdu do kraju.  Kolejno wyszukaj pojazdy które Cię interesują i chciałbyś zakupić. Skorzystaj z opcji licytacji Max-Bid, aby uczestniczyć w aukcjach lub poprzez zrealizuj zakup odrazu poprzez opcję Kup Teraz. Kupując pojazd dla Twojej wygody zapłatę i rozliczenie kosztów importowych zrealizujesz poprzez autoryzowaną firmę transportową.
Jak licytować pojazdy które zostały wystawione na sprzedaż na AIIA ?
W naszym centrum licytacyjnym oferujemy następujące opcje składania ofert:
a). licytacja osobiście poprzez składanie ofert tzw. Max-Bid. 
b). licytacja przez pełnomocnika w tym przypadku autoryzowaną Firmę transportową.
c). licytacja poprzez konto pośrednika zarejestrowanego na AIIA.
Na jakich zasadach wchodzi moja oferta Max-Bid na aukcję on-line ?
Po złożeniu przez Ciebie oferty maksymalnej Max-Bid wchodzi ona na licytację on-line w czasie rzeczywistym podanym przy każdej ofercie. Zautomatyzowany system zarządzania ofertami AIIA, aż do zakończenia okresu licytacji – do godziny (czasu lokalnego) zarządza Twoją ofertą i automatycznie składa oferty w Twoim imieniu na aukcji on-line w tym przypadku do kwoty oferty Max-Bid jaką zaproponowałeś. Twoja maksymalna kwota oferty nie jest znana licytatorowi. Jeśli licytacja zakończy się, zanim osiągniesz maksimum, otrzymasz pojazd po cenie w której licytacja została zatrzymana.
Jak działa opcja licytacji Kup Teraz ?
KUP TERAZ to opcja zakupów, która pozwala na zakup pojazdu za podaną góry cenę. Zazwyczaj są to pojazdy, które przeszły przez co najmniej jedną aukcję i nie zostały sprzedane np z powodu nie osiągnięcia ceny minimalnej. Możesz kupić te pojazdy w dowolnym momencie zazwyczaj do godziny 14:00 (czasu PL) przed kolejną zaplanowaną aukcją pojazdu. Zobacz listę pojazdów z opcją Kup Teraz. Należy pamiętać, że dla bezpieczeństwa Państwa zakupu przed zatwierdzeniem złożonej oferty Kup Teraz pojazd jest jeszcze sprawdzany przez naszego przeszkolonego pracownika pod względem dokumentacyjnym, aby później można było pojazd zarejestrować bez przeszkód w kraju. Dlatego może wyniknąć opóźnienie w zakupie, jeżeli pojazd nie spełnia wymogów złożona oferta zostanie anulowana ( prosimy wówczas nie składać oferty ponownie na ten pojazd tylko wyszukać kolejny ).
Czy mogę anulować złożoną ofertę ?
Niestety nie możesz anulować oferty złożonej na aukcji. Dlatego prosimy o przemyślane składanie ofert Max-Bid ponieważ wszystkie złożone przez Ciebie kwoty wchodzą na licytację. 
Co oznacza termin „Do potwierdzenia” ?
Termin „Do potwierdzenia” oznacza złożenie przez Ciebie najwyższej oferty na aukcji, ale cena minimalna sprzedawcy za jaka jest w stanie oddać auto, była ustawiona wyżej i w takiej sytuacji musimy uzyskać jego zgodę na sprzedaż w tej cenie. Jeżeli sprzedawca nie zgodzi się na sprzedaż w tej cenie może zaproponować Tobie swoją minimalną cenę lub wystawić pojazd ponownie lub wycofać z licytacji bez obowiązku poinformowania.
Wygrałem pojazd, dlaczego nie ma go na moim koncie ?
Powodem dlaczego pojazd nie pojawia się na liście wygranych, może być fakt, że sprzeczne oferty licytacji zostały wprowadzone przez sprzedawców aukcyjnych i muszą zostać zweryfikowane.
Złożyłem najwyższą ofertę na aukcji, dlaczego nie przyznano mi pojazdu ?
Powodem jest przebicie przez innego licytującego Twojej oferty na aukcji na żywo w domu aukcyjnym, wówczas nie otrzymasz pojazdu.